Content writer – kim jest i czym się zajmuje?

Wraz z rozwojem technologii i internetu rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju treści. Dlatego coraz bardziej pożądaną profesją jest zawód o nazwie content writer. Jak sama nazwa wskazuje, termin ten odnosi się do tworzenia określonej zawartości, którą mogą być wpisy na blogu lub portalu społecznościowym. W niniejszym artykule wyjaśnimy, na czym dokładnie polega content writing.

Definicja słowa

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, content writer zajmuje się tworzeniem treści. To najczęściej teksty tworzone na bloga lub stronę internetową w celu reklamy firmy. Do treści tej zaliczamy artykuły wysokiej jakości.

Content writer – umiejętności

Zawód content writera wymaga specjalnych umiejętności, do których zaliczamy lekkie pióro oraz wiedza z zakresu określonej dziedziny. Przykładowo content writer piszący artykuły dla kancelarii prawniczej powinien wykazać się znajomością branży prawniczej. Dodatkowo osoba zajmująca się content writingiem powinna posiadać umiejętność sprawnego i szybkiego wyszukiwania informacji, na których bazie tworzona jest treść. Ważne, by zawartość opracowana przez content writera była jasna i zrozumiała dla odbiorcy. Ponadto osoba, która pragnie zajmować się omawianą profesją, powinna znać zasady pozycjonowania stron i optymalizacji.

Content writer a copywriter

Analizując pojęcie content writringu nasuwa się pytanie, czy termin ten oznacza to samo co copywriting. Copywriter tworzy różnego rodzaju treści od opracowania sloganów reklamowych i tekstów na ulotki do sporządzania wpisów na bloga lub portal społecznościowy.

Content writing możemy określić jak gałąź copywritingu, która polega na opracowaniu strategii marketingowej. W zakres obowiązków content writera wchodzi  podjęcie działań nastawionych na promocję usług określonej marki. W przeciwieństwie do copywritingu, który często polega na zainteresowaniu odbiorcy poprzez krótki wpis reklamowy na Facebooku, zadania podejmowane przez content writerów są długoterminowe i wiążą się ze wzrostem popularności firmy.

Content writer – cele

Celem pracy content writera jest opracowanie efektywnej strategii marketingowej. Jakie zatem efekty powinien uzyskać content writer? Poniżej zamieszczamy kilka przykładów.

  • Budowanie poziomu lojalności wśród klientów – artykuły tworzone przez content writera powinny zawierać rzetelne, wairygodne informacje. Podparte konkretnymi przykładami, co buduje zaufanie ze strony odbiorcy.
  • Zwiększenie widoczności strony internetowej firmy w wyszukiwarce – Google w celu pozycjonowania strony wykorzystuje odpowiednie algorytmy, które w rankingu uwzględniają witryny prezentujące treści wysokiej jakości stworzone przez profesjonalnego content writera.

Rozpoznawalność marki oraz zdobycie stałych klientów wpływa na zysk firmy. Dlatego celem content writera jest zwiększenie dochodu firmy dzięki szybkiej sprzedaży.

Podsumowanie

Podsumowując, content writer to osoba, której zadaniem jest zdobycie klientów poprzez opracowanie profesjonalnej treści na stronie firmy. Zawód ten wymaga zatem znajomości branży, jaką prezentuje firma oraz umiejętności poprawnego pisania tekstów, wzbudzających zainteresowanie wśród odbiorców. Content writer dzięki odpowiednio przygotowanej treści wpływa na widoczność strony w wyszukiwarce Google. Dlatego, jeśli posiadasz szeroką wiedzę z zakresu określonej dziedziny oraz umiesz tworzyć chwytliwą, rzetelną treść, to zawód ten jest właśnie dla Ciebie!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *