Content Commerce – co wpływa na skuteczność?

Działania Content Commerce dają wysokie wyniki przy niewielkich nakładach finansowych. Jest to jedna z potężniejszych broni w branży contentu. Dowiedz się więcej!

Skąd się wziął content commerce?

Content Commerce pochodzi od content marketingu. Głównym założeniem jest tworzenie oraz publikowanie treści, które są spersonalizowane, skierowane do pewnej grupy odbiorców. Dodatkowo można zamieścić i odpowiednio zbilansować w treści linki afiliacyjne. Jednak teksty content commerce same z siebie, stworzone przez profesjonalistę, dają spore korzyści dla firmy:

  • zwiększenie ruchu organicznego (z tzw. bezpłatnych wejść)
  • poprawa konwersji (uwzględniając tym samym zwiększenie sprzedaży)
  • lepsza widoczność firmy w wyszukiwarkach (pozycjonowanie)
  • kreowanie wizerunku eksperta

Jakościowe treści, to jest to, co Google lubi. I tym samym docenia takie teksty, w których znajdą się np. obszerne opisy, zawierające coś więcej niż nazwę i krótki opis. Dobrze jest zawrzeć korzyści z oferty. Osoby specjalizujące się w CC zwracają szczególną uwagę, na to, aby tekst był pełen słów kluczowych (oczywiście bez powtórzeń).

Co wpływa na skuteczność content commerce?

Na każdy sukces wpływa kilka czynników, ale zawsze jest parę najistotniejszych, bez których może się wszystko posypać. Tak samo Content Commerce, również posiada kilka takich czynników.

  • Odpowiednia prezentacja – w treściach CC ważne jest ukazanie oferty w dobrym świetle. Całość ma być przejrzysta dla czytelnika, tak aby po przeczytaniu wiedział, co jest mu oferowane oraz jakie korzyści wynikają z zakupu. Proste, prawda? Niestety jest to coś, czego często brakuje w reklamach, a cała oferta jest zawiła.
  • Indywidualność – każda firma skupia się na danej grupie ludzi, np. nastolatkowie, nauczyciele itd. Każdą osobę z konkretnej grupy łączy jakiś mianownik i właśnie ten mianownik jest podstawą do sformułowania oferty. Z racji, że nie każda firma ma tę samą ofertę oraz grupę docelową, porządny copywriter musi bazować na własnych pomysłach.
  • Czy aby na pewno to jest to? – Wiadomo, że nie każdy sposób polepszenia strony będzie zawsze trafny. Jeżeli wiemy, że nasza strona ma słabo rozwiniętą część marketingową to może warto nie podejmować tematu Content Commerce. W takim przypadku można by skupić się na rozwoju innej części. Content można rozwijać na wiele sposobów, ale nie warto próbować i wprowadzać czegoś, o czym nie wiemy wiele oraz czegoś, co nie ma nic wspólnego ze stroną.

Podsumowanie

Jak widać Content Commerce jest czymś, co może przynieść wiele korzyści, jednak nie jest to coś dla każdego. Jeśli wiemy, że jest to strzał w dziesiątkę, to jak najbardziej należy rozwinąć tę część. Każdy ogarnięty w tej dziedzinie copywriter będzie wiedział, czy warto, doradzi co i jak oraz przeanalizuje działania konkurencji w tym wątku.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *