Zasady SEO copywritingu – jak pomagają w promowaniu stron?

Każdy przedsiębiorca chce pozyskać jak największą bazę klientów, doprowadzając, tym samym,
do wzrostu zysków firmy. W tym, między innymi, celu powstają firmowe witryny internetowe.
Jak jednak sprawić, aby, rzeczywiście, docierały one do jak największej liczby odbiorców? Według jakich zasad należy tworzyć treści, które pozwolą odnaleźć stronę wśród setek innych? Jakie są zasady SEO copywritingu? Sprawdź!

Optymalizacja pod SEO gwarancją widoczności strony w Internecie

Aby strona przyciągała użytkowników, musi być zauważalna w Internecie. To znaczy, że powinna być dostosowana do wymogów wyszukiwarek, czyli, inaczej mówiąc, zoptymalizowana pod SEO. Optymalizację taką przeprowadza się według kilku konkretnych zasad, po których wprowadzeniu znacznie poprawia się widoczność danej witryny. Dzięki temu zabiegowi, użytkownicy mogą odnaleźć stronę, nawet nie znając danej firmy. Trafiają na nią niejako „przypadkiem”, jeśli wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania. Właściwe pozycjonowanie pozwala zatem wygenerować większy ruch na stronie.

Zasady SEO copywritingu dla treści – stosowanie słów kluczowych

Zasady SEO copywritingu odnoszą się zarówno do treści, jak i struktury tekstu. Bardzo istotnym elementem tej pierwszej są słowa kluczowe. Ich zadaniem jest informować, czego dotyczy artykuł.
To dzięki nim roboty wyszukiwarek wiedzą, na jakie frazy ma się wyświetlać dana strona. Słowa kluczowe powinny znaleźć się w tytule, nagłówkach oraz właściwej treści (tu mają stanowić ok. 0,5-3% wszystkich słów). Aby jeszcze poprawić pozycjonowanie, dobrze jest zastosować tzw. partial keywords, czyli użyć słów kluczowych w różnych odmianach gramatycznych oraz w związkach wyrazowych. Warto również wprowadzić kilka ich synonimów. Wszystko po to, aby teksty brzmiały jak najbardziej naturalnie. Istotne jest, żeby frazy kluczowe były jedynie uzupełnieniem wartościowej treści. Należy zdecydowanie unikać tzw. keywords stuffing, czyli wciskania ich do tekstu na siłę.
Nie tylko wywołuje to negatywne wrażenia u odbiorców, ale jest również źle oceniane
przez wyszukiwarki. Aby frazy kluczowe wyróżniały się w treści i były łatwe do wychwycenia,
warto je pogrubić.

Zasady SEO copywritingu – pozostałe sposoby na optymalizację pod SEO

Poza przygotowaniem wartościowej treści, odpowiednio nasyconej frazami kluczowymi, konieczne jest zastosowanie optymalizacji pod SEO w ramach struktury tekstu. Polega ona na przygotowaniu odpowiednich nagłówków, dodaniu zdjęć, meta opisów oraz wprowadzeniu linkowania wewnętrznego. Im bardziej rozbudowana struktura strony (np. rozbicie oferty na kilka, kilkanaście podstron), tym większe prawdopodobieństwo wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania na wiele słów kluczowych. Przejrzysta struktura tekstu znacznie poprawia komfort użytkownika, jak również indeksowanie przez roboty Googla.

Podsumowanie

Jeżeli chcemy, aby nasz tekst był naprawdę profesjonalny, należy w nim połączyć zgodną z zasadami SEO, wartościową treść z odpowiednią strukturą. Naturalnie, w zależności od typu artykułu, metody optymalizacji będą się nieco różnić, jednak wszystkie służą osiągnięciu tego samego celu: poprawie czytelności tekstu oraz widoczności fraz kluczowych. Jest to tak istotne dlatego, że rezultaty pozycjonowania przekształcają się w potencjał marketingowy, prowadząc, w efekcie, do zwiększenia zysków firmy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *