Jak napisać skuteczną reklamę produktu?

Firmy przeznaczają średnio od 5 do 12% dochodów na reklamy produktów. Wiesz, że część tych finansów idzie w błoto, ponieważ działania marketingowe nie są skuteczne? Nie popełniaj ich błędów! Zanim zaczniesz inwestować, dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by trafić do klienta i osiągnąć zyski ze sprzedaży.

Czym jest reklama produktu?

Reklama nie doczekała się jednoznacznego objaśnienia, ale wiadome jest, że słowo pochodzi od łacińskich słów reclamare, reclamo oznaczających hałasowanie i krzyk. Zauważyć można, że tak naprawdę chodzi o jedno – zwrócić uwagę odbiorców. Do reklam zaliczają się m.in. hasła na banerach, teksty reklamowe czy opisy sprzedażowe produktów. Pełnią one funkcje:

  • informujące, np. o produkcie czy cenie;
  • nakłaniające do zakupu, dzięki informacjom o korzyściach z nabycia;
  • przypominające, pozwalające na utrwalenie podjętych działań.

Jak napisać dobrą reklamę produktu?

Red Bull doda Ci skrzydeł. To hasło zapadło w pamięci. Dlaczego? Copywriter trafił z reklamą do grupy docelowej, posługując się dobrze dobranymi środkami przekazu. Pobudził emocje klientów, co w konsekwencji przełożyło się na rentowność firmy. W taki sposób również Ty musisz działać na swoich odbiorców! Zwróć uwagę na kilka elementów i stwórz dobrą reklamę swoich produktów.

Zapoznaj się z firmą

Sądzisz, że ten nagłówek brzmi bez sensu, bo to Ty jesteś producentem i wiesz o swoim towarze wszystko? Czy aby na pewno? Znajomość marki to nie tylko ilość zużytego materiału podczas produkcji. To także korzyści, klienci oraz konkurencja. Dlatego określ grupę docelową i zweryfikuj, co ją interesuje. Zapoznaj się z działaniami rywali, obserwuj co działa, ale również co nie funkcjonuje poprawnie, bo na ich błędach Ty możesz zyskać.

Określ cel

Po co chcesz stworzyć reklamę? Oczywiste. Chcesz zwiększyć zyski. Jednak to nie może być Twój główny punkt. Budowanie dobrego wizerunku, zwiększanie świadomości marki, nawiązywanie kontaktów z klientami zapewnią Ci przychody, ale zdecydowanie na dłużej niż w kółko powielane hasło „Kup teraz”.

Dbaj o dobre imię marki

Każdy przekaz musi być dostosowany do wizerunku firmy. Reklamy produktów codziennego użytku nie trafią do klasy średniej, informując w sposób poważny o stosowaniu np. filiżanek do herbaty podczas czwartkowych spotkań z królową Anglii. Z kolei hasło „E, ziomale, kupcie sobie ROLEXA na odjechaną zabawę”, nie brzmi zbyt luksusowo.

Rozbudź emocje

Ludzie mają uczucia. Naprawdę. Bazuj na nich, bo to one skłaniają ich do zakupów. Opowiadaj wzruszające historie, rozśmieszaj. Za przykład niech posłuży Ci reklama produktów firmy Edeka, mówiąca o spędzaniu świąt w rodzinnym gronie. Gwarantuję, że nawet najtwardsze serce poczuje smutek ujęty w kilku minutach filmu, a apetycznie wyglądającego indyka zapamiętasz na długo.

Używaj języka korzyści i pobudź do działania

Twój produkt jest najlepszy, wyjątkowy i oryginalny. Niestety, towary wszystkich innych również. Klienta nie interesują puste słowa. Potrzebuje on uzyskać konkretną informację, jak Twój produkt zmieni jego życie. Stosuj zasadę cecha-zaleta-korzyść, podpartą call to action (CTA), czyli zachęceniem do reakcji, a zwiększysz zainteresowanie Twoją ofertą.

Wybierz rodzaj reklamy

Sposobów reklamowania produktów jest wiele, poprzez m.in. promocję na Facebooku, banery czy filmy video. To od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Możesz zacząć od bezpłatnych metod lub od razu skusić się na reklamy płatne. W obu przypadkach zadbaj o ciągłość przekazu. Lojalność klientów to podstawa. Wiedzą o tym wielkie firmy, jak np. Coca-Cola, która nadal prężnie promuje swój napój.

Reklama produktu drogą do sukcesu

Poznając sposoby napisania skutecznej reklamy produktu, jesteś w stanie świadomie podejmować działania związane z Twoim marketingiem. Tworzenie chwytliwych treści nie jest prostym zadaniem. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Copywriter dzięki swojej wiedzy wzniesie Twoją markę na wyżyny, a Ty w pełni skupisz się na tworzeniu swoich produktów. To Ty decydujesz, czego potrzebujesz!

Autor tekstu: Kinga Urbanik

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *