Stworzenie wartościowego tekstu, na potrzeby e-marketingu, wymaga pewnego nakładu pracy, na który składa się kilka korelatywnych czynności. Do jednej z nich należy redagowanie tekstu. Jako że przy pisaniu samego artykułu, bierze udział czynnik ludzki, efekt pracy autora, należy poddać szerszej weryfikacji. Poniżej wyjaśnimy, na czym polega redagowanie tekstu i czemu ma ono służyć.
Redagowanie tekstu – zakres czynności
Na barkach redaktora spoczywa wiele obowiązków, związanych z szeroko rozumianą korektą utworu i nadaniu mu wymaganego kształtu. Obowiązki te nie są jednak ograniczone jedynie do sprawdzenia poprawności językowej danej pracy. Mają one o wiele bardziej rozbudowany charakter.
Redaktor, w swojej pracy, powinien kierować się niżej podanymi przesłankami.
Potwierdzenie unikalności tekstu
Artykuły tworzone przez autorów w celach content marketingowych, muszą być unikalne, gdyż sprawdzane są za pomocą programów antyplagiatowych lub poprzez wpisanie wybranego fragmentu utworu do wyszukiwarki internetowej. Jak ważne jest zachowanie unikalności tekstu, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Niedotrzymanie tego wymogu, niesie za sobą sankcje prawne.
Poprawność z zasadami pisowni
Ze względu na profesjonalizm, do jakiego dążymy przy tworzeniu treści, należy wyeliminować z tekstu rażące błędy ortograficzne i stylistyczne. W tekście mogą oczywiście zdarzyć się różne niedopatrzenia autora, czy pomyłki, spowodowane pośpiechem lub innymi czynnikami. Tego rodzaju uchybienia, także należy skorygować.
Redagowanie tekstu – zachowanie formy zwięzłości
Przy redagowaniu tekstu, oceniany jest także sposób, w jakim przekazywane są odbiorcy, informacje zawarte w artykule. Upraszczamy zbyt zawiłe zdania i usuwamy powtórzenia. W efekcie przeprowadzenia tych zabiegów otrzymamy prosty i zrozumiały przekaz.
Merytoryczna zawartość
Redagowanie tekstu, polega na tym, aby wartościowy artykuł, przekazywał czytelnikowi rzetelne wiadomości, uzyskane ze sprawdzonego źródła. Zadaniem osoby, adiustującej dany tekst, jest dopilnowanie tego, aby autor nie odbiegał od tej zasady. Tworzenie utworów, nieprzynoszących wartościowych treści, mija się z celem, jaki ma uzyskać artykuł. Niepożądane jest zapełnianie utworu, zbędną treścią, mającą na celu tylko uzyskanie wrażenia obszerności pracy.
Utrzymanie wytycznych
Przede wszystkim najważniejsze jest dopilnowanie przez redaktora, czy zachowane zostały wszystkie wymogi, jakie miał spełnić dany tekst. Wytyczne dotyczące artykułu, ustalane są przed jego napisaniem, w zależności od potrzeb zleceniodawcy. Jednak jego stałe elementy, na które zwraca się uwagę przy redagowaniu tekstu to:
- zachowanie odpowiedniej struktury;
- uzyskanie wymaganej obszerności;
- ujęcie wszystkich zagadnień dotyczących tematu artykułu;
- uwzględnienie niezbędnych zabiegów dotyczących pozycjonowania;
Redagowanie tekstu – jakie są jego korzyści
Dzięki spojrzeniu na tekst drugiej osoby, w postaci redaktora, można skutecznie poprawić jego jakość. Redagowanie tekstu jest niezastąpioną pomocą dla autorów, zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Piszący artykuły wraz z redagującymi je osobami, dążą do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest stworzenie wartościowego tekstu. Za sprawą dobrej redakcji, tekst może lepiej spełniać swoje zadania, jakimi są:
- tworzenie pozytywnego wizerunku wskazanej marki, dzięki poprawnie dobranym treściom;
- podniesienie pozycji w rankingach wyszukiwarek, za pomocą użycia bezbłędnych i rzetelnych informacji;
- dzięki wdrożeniu poprawek redaktorskich, uskutecznienia się promocyjną funkcję tekstu;
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz