Pisanie artykułów do gazet – jak to dobrze wykonać?

Bardzo łatwo jest sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś czyta gazetę i natrafia na ciekawy artykuł. Czyta go, a następnie okazuje się, że to była reklama produktu. Potencjalny klient jest już zainteresowany, a to oznacza, że treść została wykonana w sposób prawidłowy i skuteczny. Kiedyś jednak teksty w wersji papierowej były niezwykle popularne. Teraz sytuacja się trochę zmieniła, co nie oznacza jednak, że nikt już ich nie tworzy. Natomiast obowiązkowe jest posiadanie wiedzy, jak je zrobić i to właśnie wyjaśnimy w dalszej części artykułu. Jak wygląda pisanie artykułów do gazet? Dowiedz się!

Czy jest sens pisać artykuły do gazet?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. W dzisiejszych czasach nieprawdopodobnie rozwinęła się technologia, a kluczową rolę wśród marketingu odgrywa Internet. Mnóstwo firm reklamuje się w nim oraz posiada własne strony. Pomimo tego, gazety wciąż mogą być skutecznym miejscem do prezentowania swoich materiałów oraz dają sporo możliwości.

Pisanie artykułów do gazet – o czym warto pamiętać?

Skupmy się teraz na najważniejszych elementach, które należy zastosować przy tworzeniu materiałów prasowych.

  1. Tworzenie reklamy natywnej.

Dobry artykuł do gazety charakteryzuje się swoją budową. Na początku warto podać temat, w środku opowiedzieć o nim, a dopiero na końcu zareklamować dany produkt. Warto jednak nie robić tego bezpośrednio, lecz przedstawić go jako np. rozwiązanie dla wcześniej wspomnianego problemu. Dzięki temu czytelnicy nie będą mieli wrażenia, że czytają tylko i wyłącznie samą reklamę.

  1. Stosowanie języka korzyści.

To pojęcie, jak sama nazwa wskazuje, oznacza taki dobór słów i fraz w reklamie, aby przedstawić czytelnikowi korzyści z kupna danego produktu. Najlepiej dokładnie je wyeksponować, gdyż zazwyczaj właśnie ich szukają potencjalni klienci. Każdy dokonywał kiedyś jakiegoś zakupu                      i wielokrotnie podstawowe pytanie, jakie zadawaliśmy sobie w głowie, dotyczyło zmiany naszej sytuacji po kupnie tego produktu. Wskazane jest więc od razu udzielić na nie odpowiedzi w tekście.

  1. Umieszczenie Call to Action.

Chodzi o to, aby w tekście znalazła się informacja mówiąca o tym, jak skorzystać z oferty. Powinniśmy sformułować ją w sposób jasny i bezpośredni. Często zdarza się, że odbiorca chciałby kupić produkt, ale nie wie, gdzie jego szukać. W sytuacji, gdy widzi np. adres e-mail lub telefon, zazwyczaj podejmuje konkretne działania.

Zastosowanie powyższych elementów znacznie zwiększa szansę na skuteczną reklamę. Najlepsze artykuły do gazet tworzymy właśnie według tych zasad. Jest to więc prosty i sprawdzony sposób.

Podsumowanie

  • Reklama poprzez gazety może być skuteczna.
  • Nie należy skupiać się reklamie, ale na m.in. opisaniu problemu i korzyściach z jego rozwiązania.
  • Call to Action to jeden z najistotniejszych elementów artykułów do gazet.
  • Błędne jest stwierdzenie, że obecnie liczy się tylko e-marketing, trzeba jednak odpowiednio wykorzystać potencjał gazet.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *