Najtańszy copywriter – wady i zalety niskich ofert

Ceny tekstów u copywritera oscylują od bardzo niskich do dość wygórowanych. Ma na to wpływ wiele czynników, ale tu zajmiemy się analizą oferty z dolnych widełek cenowych. Brak regulacji prawnych powala praktycznie każdej osobie złożyć ofertę copywritingu. Nie ułatwia tego również wciąż za mała świadomość mocy dobrego contentu dla rozwoju biznesu. Najniższa cena to często najniższa jakość, ale z czego to wynika? Dowiedz się, czy najtańszy copywriter zawsze skutkuje niepowodzeniem!

Co oferują najtańsi copywriterzy i skąd się rekrutują?

Nie będziemy się czarować, że  istnieje na rynku oferta usług copywriterskiej o najniższej cenie i wysokiej jakości. Profesjonaliści się po prostu cenią, ale jednocześnie oferują najwyższe standardy wykonanej pracy. Copywriterzy, którzy oferują za grosze swoje usługi, są zazwyczaj w tym zawodzie doraźnie.

Cena, która jest podana za swoją pracę przez copywritera, jest jakby automatycznie autooceną kompetencji. Tu nasuwa się  prosty wniosek, że najtańsi copywriterzy mają mało umiejętności, bo np. dopiero zaczynają karierę pisarską w sieci. Nie jest to nic złego, ale pozostaje pytanie, co można zlecić nowicjuszom, a co zostawić dla doświadczonych copywriterów?

Najtańsi copywriterzy to często młodzi ludzie, chcący sobie dorobić, umiejący pisać lepiej lub gorzej, niekoniecznie stosujący zasady SEO.

Najtańszy copywriter – zakres usług

Oferta copywritera za najniższą cenę to po prostu napisanie tekstu, bez optymalizacji SEO na wysokim poziomie.

Nie będzie w nim gruntownej analizy źródeł, by stworzyć tekst ekspercki i unikatowy, bo to by się już w żaden sposób nie kalkulowało copywriterowi z najniższym wynagrodzeniem.

Należy pamiętać, że koncepcje tekstów zamówionych przez firmę nie zawsze są trafne. Profesjonalny copywriter koryguje i doradzi w tym zakresie. Najtańszy copywriter po prostu wykonać polecone mu zadaniem, nie biorąc odpowiedzialności za efekty marketingowe.

Od najtańszego copywritera można natomiast wymagać  poprawności językowej. Bez opanowania tej umiejętności copywriter nie powinien nawet startować w tej dziedzinie.

Najtańszy copywriter – ryzyko czy dobry deal?

Firma z ograniczonym budżetem, ale mająca potrzebę stworzenia paru tekstów marketingowych czy opisów, szybciej skorzysta z usług najtańszych copywriterów, bo szuka oszczędności.

Na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie, bo teksty niskiej jakości – a  prawdopodobnie takie powstaną za najniższą cenę – są nieskuteczne.

Na taki krok nie pozwolą sobie renomowane firmy. Byłoby to pozostawienie działań marketingowych własnej firmy w rękach losowej osoby,  która dodatkowo nie ma często możliwości wystawienia faktury, kontakt jest trudniejszy niż z copywriterem, który musi dbać o wizerunek. Chęć copywritera do dokonania poprawek też nie jest pewna, gdy zapłacimy mu mało za usługę.

Podsumowanie

Wciąż pokutuje brak zrozumienia wagi wartościowej treści dla budowania wizerunku firmy, wysokiego pozycjonowania strony, czy sprzedawania produktów lub usług. Język jest najsilniejszym narzędziem perswazyjnym, ale nie jest łatwą sztuką opanować jego właściwości. Copywriter za najniższą cenę prawdopodobnie nie wykorzystała potencjału, który tkwi w słowie pisanym, a zleceniodawca nie uzyska tego, czego oczekiwał.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *