Język korzyści – co to jest i jak go skutecznie stosować?

Czy wiesz, że masz 3 sekundy na zatrzymanie uwagi odbiorcy? Pierwsze co robi internauta, to skanuje tekst w poszukiwaniu odpowiedzi na zadane przez siebie pytanie. Ułatw mu to i zachęć do pozostania, pisząc językiem korzyści.

Co to jest język korzyści?

Język korzyści to sposób komunikacji, który skupia się na przedstawieniu zalet i korzyści. To również forma sprzedaży, którą można zastosować do każdego produktu czy usługi. Zobacz na poniższych przykładach:

  • Serum do twarzy z retinolem – retinol to składnik pochodny witaminy A. Dzięki niemu twoja skóra na dłużej pozostanie jędrna i młoda.
  • Fotografia ścienna – nasze fotografie mają duszę. Zdjęcia są pamiątką podróży oraz niezapomnianych chwil spędzonych na Kubie. Dzięki waszemu zaangażowaniu powstała limitowana seria zdjęć, które ożywią i nadadzą charakter każdemu pomieszczeniu.
  • Kancelaria adwokacka – firma X istnieje na rynku od 5-ciu lat. Nasz zespół składa się z samych doświadczonych profesjonalistów, którzy na swoim koncie mają 97% wygranych spraw sądowych.

Jak skutecznie posługiwać się językiem korzyści

W obecnym natłoku informacyjnym trudno przebić się swoimi treściami, produktami czy usługami. Trzeba wykazać się nie lada pomysłowością, aby odbiorca z tobą pozostał, a co dopiero dokonał zakupu. Umiejętność posługiwania się językiem korzyści jest równie przydatna, jak znajomość zasad SEO. Jeśli jednak zastosujesz poniższe rady, twój przekaz nabierze mocy i zyska rozgłos.

  1. SPEŁNIAJ MARZENIA

Każdy z nas marzy. Wielu jednak te marzenia porzuca, gdyż wydają się nie do spełnienia. Dla ciebie to świetna okazja, aby o nich przypomnieć. Rozpal iskierkę w sercach ludzi i przypomnij im czego pragną. Sprzedawaj marzenia, nie produkty. Marzenia o szczupłej sylwetce, szybkim samochodzie, czy nowoczesnym odkurzaczu, który odciąży cię od codziennych obowiązków i posprząta za ciebie, kiedy ty będziesz cieszyć się popołudniem spędzonym z przyjaciółką.

  1. BĄDŹ STANOWCZY

Jeśli chcesz nakłonić odbiorcę do zakupu – bądź pewny siebie. Nie używaj słów wyrażających niepewność np. „chyba”, „może”, „podobno” i trybu przypuszczającego np. „Z nami mógłbyś schudnąć 5 kg”. Nie gdybaj i przekonaj klienta, używając języka korzyści „Z nami schudniesz 5 kg tylko w 1 miesiąc!”.

  1. ZAJRZYJ W GŁĄB LUDZKIEJ PSYCHIKI

Im bardziej zrozumiesz funkcjonowanie ludzkiego umysłu, tym lepsze i skuteczniejsze będą twoje teksty. Popularna wśród pisarzy i copywriterów jest sztuka perswazji, czyli nauka skutecznego przekonywania do swoich racji. Pokrewną techniką jest sztuka manipulacji. Polecam książkę „Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji” autorstwa Andrzeja Batko.

  1. ZADBAJ O ATRAKCYJNOŚĆ TEKSTU

Najważniejszą częścią tekstu jest wstęp. Naturalne jest, że po przeczytaniu tego fragmentu, część czytelników opuści stronę. Spróbuj przemycić do niego najważniejsze informacje i zaintryguj odbiorcę. Aby tekst nie był nudny, w jego dalszej części dodaj różne urozmaicenia np. pogubienia, podkreślenia, wypunktowania, czy nagłówki mówiące, o czym będzie poniższy fragment.

  1. ZAPOZNAJ SIĘ Z MARKETINGIEM

Marketing i język korzyści mają jedną wspólną cechę – sprzedaż. Technik jest wiele. Przyglądaj się nowym trendom i ucz się od innych.

Autor tekstu: Sandra Reguła

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *