Jakie efekty przynosi copywriting – po co pisze się teksty?

Słowo content weszło na stałe do słownika przedsiębiorców. Z każdej strony słychać o cudownej mocy content marketingu, który już nie jedną firmę poprowadził wprost do sukcesu. Jaki jednak jest związek pomiędzy treścią opublikowaną na blogu a sprzedażą? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, po co pisze się teksty i jakie efekty przynosi copywriting.

Copywriting – jak dotrzeć do klienta słowem?

Otwierając sklep stacjonarny, każdy przedsiębiorca myśli o tym, jaką lokalizację wybrać. Oczywiście im bardziej uczęszczana i atrakcyjna dla przychodniów jest okolica, tym większe szanse na powodzenie przedsięwzięcia.

W przypadku sprzedaży online, sytuacja tak bardzo się nie różni. Dlaczego zatem trudniej jest dotrzeć do klientów za pomocą witryny internetowej niż za pomocą witryny sklepowej? Ponieważ konkurencja jest dużo większa.

Prowadząc sprzedaż przez stronę, również należy zadbać o swoją „lokalizację”. Obecnie, klient zainteresowany zakupem, aby dotrzeć do konkretnego sklepu, korzysta z wyszukiwarki. W oknie wyszukiwania wpisuje swoje oczekiwania i zaczyna przeglądać propozycje.

Wyobraź sobie, że wyniki wyszukiwania Google’a są miastem, w którym chcesz otworzyć sklep. Pierwsza strona wyników wyszukiwania to najbardziej prestiżowa lokalizacja, która zagwarantuje Ci największą liczbę klientów.

Aby Twoja strona internetowa znalazła się w tej prominentnej lokalizacji, musi spełnić szereg wymogów technicznych i współpracować z algorytmami Google’a.

Wyszukiwarki wysoko oceniają unikalną, wartościową treść, która może zwrócić uwagę czytelnika i okazać się dla niego pomocna.  Wyszukiwarki promują tego typu artykuły i materiały promowane i umieszczają je wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jakie efekty przynosi copywriting?  Pierwszą stronę Google’a

Copywriterzy powtarzają sobie anegdotę, że bycie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google’a jest tak ważne, ponieważ druga strona nie istnieje.

Jest w tym stwierdzeniu bardzo dużo prawdy. Jak podaje HubSpot – 75% użytkowników nigdy nie przechodzi na drugą stronę wyników wyszukiwania, a ponad 20% z nich, odwiedza jedynie jedną, z proponowanych witryn.

Wobec powyższego, łatwo wyciągnąć wniosek, że dobra pozycja, czy jak wcześniej to nazwaliśmy „lokalizacja”, ma kluczowe znaczenie dla Twoje firmy.

Wśród najważniejszych efektów copywritingu można wymienić:

  • zwiększenie konwersji – przyciąganie nowych użytkowników, którzy są zainteresowani Twoją branżą;
  • budowanie wizerunku marki – zwiększanie jej rozpoznawalność i wysuwanie na pozycję lidera/eksperta;
  • zwiększenie sprzedaży – generowanie większego ruch potencjalnych klientów na stronie.

Copywriting – czy wystarczy pisać cokolwiek?

Zdecydowanie nie! Już wcześniej padło stwierdzenie, że wyszukiwarki doceniają jedynie unikalny i mogący zainteresować odbiorcę content. Teksty pisane przez copywriterów muszą spełniać szereg wymagań, aby nie zostać uznanymi przez Google’a za bezwartościowe.

Inwestycja w content przynosi widoczne efekty biznesowe, jedynie w sytuacji, gdy tworzone treści mają potencjał, a obrana strategia jest konsekwentnie i długofalowo realizowana.

Musisz pamiętać o tym, że walkę o najlepszą „lokalizację” toczysz z wieloma konkurentami, którzy tak, jak Ty, chcą znaleźć się na pierwszym miejscu. Współpraca z profesjonalistą od tworzenia treści, wdrażanie jego pomysłów i korzystanie z jego doświadczenia, pomoże Ci wyjść na pozycję lidera.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *