GoogleWriter – czy to zawód przyszłości?

W czasach cyfryzacji nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. W kilka chwil możemy uzyskać wszelkie informacje, odszukać pobliską kwiaciarnię lub stację benzynową, jeśli jesteśmy w drodze i nie znamy okolicy. Każdy telefon wyposażony w system Android ma zainstalowaną domyślną przeglądarkę Google. Nowe technologie napędzają gospodarkę, tworząc również zapotrzebowanie na inny rodzaj usług, np. GoogleWriting. Czym jest to zjawisko i czy GoogleWriter jest nam w ogóle potrzebny? O tym dowiecie się w poniższym artykule, zachęcamy do lektury!

Kim jest GoogleWriter?

Gdy wpiszecie tę frazę do przeglądarki, zapewne nie znajdziecie zbyt dużo informacji o tym zawodzie. Dlaczego? Ponieważ Google nie będzie promować rozwiązań, których zadaniem jest celowe poprawianie pozycjonowania naszej strony w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie. Spieszymy jednak z pomocą i dzielimy się z wami naszą wiedzą.

GoogleWriter to osoba, która tworzy treści dostosowane do wyszukiwarki Google. Innymi słowy, to człowiek posiadający wiedzę teoretyczną na temat poprawnego pozycjonowania oraz contentu treści, aby w praktyce tworzyć treści, które przeglądarka uznaje za wartościowsze. A co za tym idzie, atrakcyjniejsze dla końcowego użytkownika.

Firmy, które za pośrednictwem internetu chcą zrealizować swoje cele biznesowe (w przeważającym procencie jest to zwykle zwiększenie zysku poprzez większy popyt na oferowane produkty/świadczone usługi) coraz częściej wykorzystują GoogleWriting.

Złote zasady GoogleWritingu

Warto zatem poznać sposób działania GoogleWritera. Jego praca opiera się na jednoczesnym realizowaniu kilku zadań:

Dobór słów kluczowych

Zanim GoogleWriter przystąpi do pisania, musi odpowiednio zdefiniować frazy kluczowe, żeby wiedzieć, na bazie których słów tekst ma powstać.

O ile kiedyś zalecane było jak najczęstsze lokowanie słów kluczowych, o tyle dzisiaj takie działanie odnosi skutek odwrotny od zamierzonego. Nasz tekst traci więc na wartości i roboty Google uznają go za spam. Szacuje się, że optymalnie słowa kluczowe powinny zajmować nie więcej niż 0,5-3% zawartości tekstu.

Tworzenie treści o prawidłowej strukturze

Tekst dobrze „widoczny” dla wyszukiwarek musi być atrakcyjny merytorycznie, poukładany – powinien zawierać nagłówki, treść nie może być tzw. ścianą tekstu. Warto najistotniejsze informacje pogrubić, oraz tworzyć wypunktowane listy (podsumowanie lub wstęp przed rozwinięciem każdego z punktów). Język treści ma być dostosowany do odbiorcy (łatwy i zrozumiały, jeżeli nie jest tekstem eksperckim lub specjalistycznym).

Podsumowanie – GoogleWriter

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy skorzystać z usługi GoogleWritera, warto odnieść się do korzyści płynących dla firmy – zyskujesz ruch na stronie internetowej, generowany przez potencjalnych klientów, co przenosi się na większe zainteresowanie Twoją firmą (i większą liczbę zapytań mogących zakończyć się złożeniem zamówienia).

Przeciętnie GoogleWriter za 1000 ZZS pobiera od 15 do 35 zł. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie „czy to dużo?”. Cena zależy od umiejętności pisarskich oraz rodzaju tekstu do opracowania, oraz setek innych czynników. Zachęcamy jednak do skorzystania z pomocy GoogleWritera przynajmniej na starcie waszych działań w internecie.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *