Firmowy fanpage na Facebooku – jak go skutecznie prowadzić?

Facebook jest jednym z najpotężniejszych mediów społecznościowych na świecie. Jest też głównym narzędziem pracy używanym przez firmy w celu komunikowania się z odbiorcą, promowania i sprzedaży swoich produktów.

Przyjrzyjmy się, jak tworzyć firmowy fanpage na Facebooku oraz jak go skutecznie prowadzić.

Spis treści:

 1. Fanpage na Facebooku – czym jest?

1.1 Powody, dla których fanpage jest powszechnie wykorzystywany

 1. Jak skutecznie prowadzić firmowego fanpage’a na Facebooku?
 2. Podsumowanie

Fanpage na Facebooku – czym jest?

Według słownika marketingowego, fanpage jest rodzajem strony na portalu społecznościowym, mającym na celu skuteczne wypromowanie swojej biznesu. Jest jedynym sposobem, aby zaistnieć na Facebooku przez firmę i różnorodne organizacje. Każdy na Facebooku może połączyć się z danym fanpage’em, stając się fanem.

Powody, dla których fanpage jest powszechnie wykorzystywany

Korzyści, jakie przynosi fanpage są następujące:

 • Budowanie wizerunku firmy, marki, produktu, usługi
 • Nieograniczona liczna znajomych
 • Zwiększenie ekspozycji swojej marki i dostarczenie cennych informacji dla odbiorców
 • „Marketing w kanałach informacyjnych” – podstawa marketingu w mediach społecznościowych, dzięki niemu firmowa strona na Facebooku będzie zauważona na kanałach informacyjnych fanów firmy. Jest to klucz do pozyskiwania nowych fanów.
 • Zwiększenie popularności firmy poprzez promowanie postów, dzięki którym firma jest w stanie uzyskać większą ekspozycję na to, co próbuje sprzedać, zyskując tym samym więcej polubień
 • Dzięki reklamom na fanpage’u, która jest dosyć droga, możemy promować swoją stronę za pomocą reklam i zwiększyć zakres odbiorców.
 • Możemy monitorować swój tygodniowy zasięg w ramach Facebooka.

Jak skutecznie prowadzić fanpage na Facebooku?

Spójrzmy na parę najważniejszych reguł, którymi należy się kierować prowadząc fanpage marki na Facebooku.

 1. Wyznacz swoje cele

Stworzenie odpowiedniej strategii jest jednym z pierwszych kroków, które będziemy musieli zrobić, by uruchomić poważną stronę. Mając jasne cele, ocenimy postępy swojej pracy.

 1. Stwórz odpowiedni projekt fanpage’a

Wizualnie, dobrze zaprojektowany fanpage jest bardzo ważny w odbiorze strony, nieodrzucający potencjalnych fanów. Należy pamiętać zatem, aby ustawić rozpoznawalny profil i zdjęcie okładki. Opis powinien być prosty i interesujący.

 1. Twórz własne treści

Publikuj najważniejsze wiadomości i twórz interesujące posty, które przyciągają uwagę. Przekaż swoim fanom istotne informacje, które muszą o Tobie wiedzieć. Treść powinna być interesująca, ekskluzywna oraz pełna ciekawostek. Jak najczęściej wstawiaj zdjęcia i filmy, które są doskonałym angażującym rodzajem treści.

 1. Promuj swoją stronę

Użyj swojej oficjalnej strony internetowej i innych sieci społecznościowych, aby promować swoją stronę na Facebooku.

 1. Zadbaj o uzupełnienie profilu swojej marki

Informacje na temat własnej marki powinny być skrupulatne. Należy określić swój profil działalności, lokalizację firmy i od kiedy ona istnieje. Ponadto, ważnym atutem jest załączenie informacji o swojej stronie internetowej. Jeśli prowadzisz sprzedaż, należy stworzyć zakładkę „Sklep”. Po kliknięciu w konkretną ofertę sprzedaży, klient może sam sfinalizować zakup.

 1. Real time marketing

Marketing, którego celem jest wychwytywanie ważnych wydarzeń oraz trendów, jest niezbędny, aby promować własny produkt. Ważna w tym wszystkim jest kreatywność i zdrowy rozsądek, by nie podejmować tematów, obrażających uczucia odbiorców.

Firmowy fanpage na Facebooku – podsumowanie

Dobrze stworzony fanpage, idealny, unikatowy, interesujący, przepełniony trafną treścią, sprawi, że Twoja strona będzie warta kolejnej wizyty. Im bardziej zaangażujesz fanów, tym więcej będziesz o nich wiedział, co można wykorzystać do ulepszenia strony. I na koniec, bardzo ważne jest podążanie za trendami. Nie bój się próbować nowych rzeczy samodzielnie.

A zatem do pracy w tworzeniu swojego niepowtarzalnego fanpage’a! Zamieńmy się chodź raz w kreatorów własnej przyszłości. Niech nasz wyobraźnia zaprowadzi nas do celu!

Autor tekstu: Anita Adaszewska

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *