Copywriting sprzedażowy – istota, zastosowanie i korzyści

Copywriting sprzedażowy, za pomocą odpowiednio zastosowanych technik marketingowych, ma na celu wypromowanie danego produktu lub usługi i skłonienie do działania potencjalnego klienta. Dzięki tworzeniu atrakcyjnych treści możemy uzyskać satysfakcjonujący efekt, przy poświęceniu niewielkich nakładów finansowych. Jak więc zwiększyć zyski ze sprzedaży, za pomocą copywritingu? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym artykule.

Copywriting sprzedażowy – na czym polega?

Właściwe wykorzystanie content writingu pomaga uzyskać lepsze wyniki sprzedaży. Należy stosować zwięzłą, łatwo przyswajalną formę treści, ponieważ dzięki zastosowaniu odpowiedniej formy przekazu, skierowanego do klienta, możemy zwiększyć nasze obroty.

Przy tworzeniu tekstów sprzedażowych, wykorzystuje się poniższe techniki.

Zastosowanie języka korzyści

Sposób przekazania informacji o danym produkcie, czy usłudze, może mieć formę perswazji. Przede wszystkim powinien przekonywać klienta do skorzystania z oferty, przedstawiając mu szereg zalet z nią związanych.

Pisząc wartościowy tekst sprzedażowy, możemy również nadać mu charakter dialogu z klientem. Za pomocą pytań, skierowanych do naszego odbiorcy, nakłaniamy go do udzielenia sobie odpowiedzi na nie, które kierują go do naszej oferty.

Nakłonienie do działania

Kiedy zwróciliśmy już uwagę klienta na naszą ofertę, należy zachęcić go do działania. Stosując zabieg  – „call to action”, namawiamy odbiorcę do podjęcia zdecydowanych kroków.  W tym celu możemy poinstruować czytelnika, jakie pozytywne skutki wywoła skorzystanie z naszej oferty.

Przykładami do wykorzystania w „ call to action” są różne promocje lub stwierdzenia typu:

  • „Zamów teraz a dostaniesz…” – opcja czasowa;
  • „Kup dwa a otrzymasz….” – opcja dodatkowej korzyści;
  • „Naszych produktów używa już XXX osób” – potwierdzenie popularności;

Określenie grupy docelowej

Przy pisaniu tekstów sprzedażowych z pewnością należy określić rodzaj odbiorców, do których będą one skierowane. W zależności od charakteru tekstu i specyfikacji grupy docelowej może on być bardziej formalny lub tworzony w lekkiej, bezpośredniej formie. Nie zwalnia to jednak autora z obowiązku przekazywania zrozumiałych, rzetelnych i przystępnych informacji dla ogółu czytelników.

Copywriting sprzedażowy – korzyści

Zatem dzięki zastosowaniu odpowiednich  zabiegów marketingowych teksty sprzedażowe zyskują na swojej wartości. Umiejętne dopasowanie ich do wymogów tekstów promujących dany produkt, markę czy usługę, pozwoli osiągać lepsze efekty. Prawidłowe zastosowanie copywritingu sprzedażowego przyczynia się w takim razie do:

  • zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach, poprzez zastosowanie wymogów SEO;
  • polepszenie wizerunku marki i jej rozpoznawalności;
  • wzrost konwersji, czyli zwiększenie podejmowanych przez klientów akcji, w formie zakupów, zapisów na newsletter, wypełniania formularzy itp.;
  • zmniejszenie kosztów związanych z tradycyjną reklamą, dzięki dobrym wynikom w wyszukiwaniom organicznym;

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *